דילוג לתוכן

ISERD's Newsletter - April 2017

חזרה

דברי ברכה - פרופ' יפה זילברשץ, יו"ר ות"ת

לרגל ציון עשור לקיומה של תכנית מענקי המחקר של מועצת המחקר האירופית (ERC – European Research Council), אני שמחה על ההזדמנות שניתנה לי לברך את המועצה, את החוקרים הישראלים זוכי מענקי ה-ERC היוקרתיים ואת האקדמיה הישראלית כולה

ראשית, ברצוני להודות למועצת המחקר האירופית - European Research Council על הקמת התכנית ועל החתירה המתמשכת לפיתוחה, כך שתשכיל להתמודד עם האתגרים הגדולים העומדים בפני המדע העולמי. כמו כן, ברצוני לברך את המועצה על המצוינות הבלתי מתפשרת שמבטאת התכנית ועל מענקי הזכייה הנדיבים, המאפשרים לזוכים להתמקד בעבודתם המדעית ומסייעים בפיתוחה של התשתית המדעית במדינות השונות.

ברכותיי לכם, זוכי מענקי ה-ERC הישראלים לאורך השנים, על הזכיות במענקים התחרותיים והיוקרתיים, אשר בראש ובראשונה מעידים על מצוינותכם האישית במדע העולמי. זכיותיכם לאורך השנים ממצבות את המדע והאקדמיה הישראליים ברמה הבינלאומית הגבוהה ביותר, פותחות בפנינו אפשרויות חשובות לשיתופי פעולה אקדמיים ומדעיים באירופה ומחוצה לה, מסייעות בשיקוף פניה היפים של מדינת ישראל ותורמות לשיפור מעמדה הבינלאומי.

את הברכות המסכמות איגרת זו ברצוני להפנות לאקדמיה הישראלית כולה, אשר יכולה להתגאות ביותר מ-370 זוכים במגוון תחומי הדעת ומסלולי הליבה של תכנית מענקי ה-ERC בשנים 2016-2007, ובסכום זכיות כולל של יותר מחצי מיליארד אירו. היקף זכיות זה ממצב את ישראל בין המדינות המובילות בתכנית מבחינת היקף הזכיות שלהן ביחס למספר המענקים המוגשים, והוא בהחלט מקור לגאווה גדולה.

אני מקווה ומאחלת כי נמשיך את מסורת ההצטיינות שאפיינה את האקדמיה הישראלית בתכנית מענקי ה-ERC עד כה. יחד נמשיך ונחתור למצוינות אקדמית ומדעית ולהגברת מעורבותה של האקדמיה הישראלית בתכנית, אם באמצעות שיפור איכות הצעות המחקר המוגשות והצגתן בפני ועדות השיפוט, אם באמצעות הגדלת הייצוג בתחומים שבהם היינו פחות פעילים עד כה ואם באמצעות הגברת המעורבות בוועדות השיפוט שמפעילה התכנית.

בברכת חג פסח שמח,
פרופ' יפה זילברשץ
יו"ר ות"ת

עשור לתכנית ERC

מועצת המחקר האירופית (ERC) הוקמה על ידי האיחוד האירופי בשנת 2007 כדי לממן מחקרים פורצי דרך של מדענים מצטיינים. התכנית תומכת בכל תחומי המחקר ומסייעת בשימור טובי החוקרים באירופה. תכנית ERC היא מרכיב מרכזי ב-Horizon 2020, התכנית למחקר ולחדשנות של האיחוד האירופי.

סימנייה